Koronavirus a DDM Smiřice v Itálii

Dům dětí a mládeže ve Smiřicích uskutečnil pro děti a bohužel i pro mnoho dospělých a studovaných lidí lyžařský zájezd do Itálie. Zájezdu se nakonec účastnilo 56 dětí a dospělých. Odřekli 4 lidi, jako např. rozumný ředitel ZŠ. Ostatní však museli odjet, jako posedlí po sněhu a storno poplatku. Návrat byl uskutečněn před půlnocí 6. března, to o něčem i vypovídá. Do dnešního dne jsem si myslel, že je v naších Smiřicích bezpečno před touto nákazou. Mrzí mě však nezodpovědné chování studovaných učitelů a jiných studovaných spoluobčanů, kteří se každoročně zájezdu účastní. I každý méně studovaný by měl rozlišovat mezi úmyslem nepřímým a nedbalostí přímou, kdy každý měl vědět, že svoji činností může způsobit skutek, který může ohrozit další své spoluobčany. Ale storno poplatky vyhrály. A hlavně by po návratu neměl učit děti a pohybovat se po školní jídelně. Co víc dodat, snad akorát, že jsme v životě všichni přišli o víc…

25 odpovědí na “Koronavirus a DDM Smiřice v Itálii”

 1. Šíření poplašné zprávy je v České republice od roku 2009 trestný čin podle § 357 trestního zákoníku, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně způsobí „nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá“. Trest je stanoven do pěti let odnětí svobody. Pokud je čin spáchán v době ohrožení státu nebo válečného stavu, je maximální výše trestu až osm let odnětí svobody.

  1. Dají mě tam najíst a nebudu se muset dřít s těžkými balíky, nebudu muset ani platit nájem. Tak super. Ony poplašné zprávy však šířím na základě poplašných vysílání sdělovacích prostředků. Jsem z toho poplašen jako ony. Všichni jsme poplašeni. Jsem po závažné onkologické chorobě s narušenou imunitou, ano jsem plašan. Ale kdo jste Vy, bestie, která nevidí, co se kolem děje?

   1. Kdo tedy učil děti a pohyboval se po školní jídelně?

     1. Podle Vašeho vykrucování si myslím, že jste svým článkem šlápl vedle (kdo byl ve škole a v jídelně) a teď se to bojíte přiznat. A naši spoluobčané Vám bohužel ty nepravdy věří. To mi stačí, udělal jsem si vlastní úsudek a končím diskusi. Smiřice máme rádi!

      1. Akorát asi nevidíte v jakém sajrajtu se radnice nachází. Ale to je Váš problém. Nic se nebojím přiznat, jen jsem psal, že neodhalím své informátory. A to fakt neudělám, protože mám v sobě tu krapku slušnosti. Také tedy končím diskusi.

 2. Milý pane Rousek, mohl byste být prosím konkrétní a uvedl jmenovitě, kdo chodil po návratu ze zájezdu DDM do Itálie učit a chodil taktéž do školní jídelny? Děkuji za odpověď

   1. No tak to toho tedy moc nevíte 😁 Když už píšete takové články a napadáte lidi, měl byste si zjistit informací víc. Od člověka s vaším titulem bych to alespoň očekávala. Ale zde je vidět, že titul moudrost opravdu nepřináší.

 3. Ohrožuje te naše děti, jste bez moralky. A to jste instituce. Asi ne.

 4. Dobrý konečně rozumná a z nějakých nezodpovědných rodičů co potřebují mít poslední slovo a různě argumentují je mi špatně

 5. Pavle boji se každý hlavně my .. !Hlavně máme strach o Patricku pro kterou by to bylo smrtelne!Bohužel lidé jsou idioti a pro svůj zážitek a pro prachy udělají všechno bez 9hledu na ostatní!!!Jsou to fakt dementi,a kdybych mohla dostavali by jeden po druhém na tlamu !!!

 6. Toto není snad ani možné !!! Mám male dítě 10 měsíční a bojím se o něj ! Kazda matka by mela strach ! A nějaký ddm si jede do Itálie když vy ze tam je koronavirus fakt bezvadne!!

  1. Bohužel je to tak. Každý se bojí o něco. Vy o dítě, já o narušenou imunitu po onkologické nemoci, senioři a jiní. Ale touha po nenasytnosti je silnější.

 7. Tak ředitel/ka DDM měl/měla zakázat či zrušit lyžařský zájezd. A to, že se stihli vrátit ještě před půlnocí, jsou to další “pokrytci” stejně jako ostatní češi, co tam prostě museli jet. Doufám, že všem takovým, co vycestovali i přes riziko, které se tu řeší x měsíců, to stálo za to.

  1. Ahoj Veroniko, děkuji za příspěvek. Už jsem si nemyslel, že má někdo rozum. Stálo jim to za storno poplatky. Kdyby alespoň zalezli do karantény a nechodili učit a na obědy do školní jídelny (jeden dobrý příklad se však našel, jedna paní učitelka z jiné, než smiřické školy skutečně do karantény nastoupila). Ale jsou přece z obliga. Hranici účelně překročili 10 minut před půlnocí, tak vlastně nařízení neporušili, porušili však všechno ostatní.

Komentáře jsou uzavřeny.