Koronavirus a DDM Smiřice v Itálii

Dům dětí a mládeže ve Smiřicích uskutečnil pro děti a bohužel i pro mnoho dospělých a studovaných lidí lyžařský zájezd do Itálie. Zájezdu se nakonec účastnilo 56 dětí a dospělých. Odřekli 4 lidi, jako např. rozumný ředitel ZŠ. Ostatní však museli odjet, jako posedlí po sněhu a storno poplatku. Návrat byl uskutečněn před půlnocí 6. března, to o něčem i vypovídá. Do dnešního dne jsem si myslel, že je v naších Smiřicích bezpečno před touto nákazou. Mrzí mě však nezodpovědné chování studovaných učitelů a jiných studovaných spoluobčanů, kteří se každoročně zájezdu účastní. I každý méně studovaný by měl rozlišovat mezi úmyslem nepřímým a nedbalostí přímou, kdy každý měl vědět, že svoji činností může způsobit skutek, který může ohrozit další své spoluobčany. Ale storno poplatky vyhrály. A hlavně by po návratu neměl učit děti a pohybovat se po školní jídelně. Co víc dodat, snad akorát, že jsme v životě všichni přišli o víc…

3 odpovědi na “Koronavirus a DDM Smiřice v Itálii”

  1. Tak ředitel/ka DDM měl/měla zakázat či zrušit lyžařský zájezd. A to, že se stihli vrátit ještě před půlnocí, jsou to další “pokrytci” stejně jako ostatní češi, co tam prostě museli jet. Doufám, že všem takovým, co vycestovali i přes riziko, které se tu řeší x měsíců, to stálo za to.

    1. Ahoj Veroniko, děkuji za příspěvek. Už jsem si nemyslel, že má někdo rozum. Stálo jim to za storno poplatky. Kdyby alespoň zalezli do karantény a nechodili učit a na obědy do školní jídelny (jeden dobrý příklad se však našel, jedna paní učitelka z jiné, než smiřické školy skutečně do karantény nastoupila). Ale jsou přece z obliga. Hranici účelně překročili 10 minut před půlnocí, tak vlastně nařízení neporušili, porušili však všechno ostatní.

Komentáře jsou uzavřeny.