Kremlík je super „cowboy“, Babiš napomáhá trestné činnosti ?

Cílím na dodávku e-obchodu na dálniční známky za 400 milionu korun. Něco o tom vím, také e-obchody dělám. Práce na víkend. Na rozdíl od těch, kteří se připravují tento web přes víkend udělat a nabídnout ministerstvu zdarma, bych ho udělal za 30.000 Kč, taktéž přes víkend. Ale ono to nebude asi tak jednoduché. E-obchod ano, ale to není vše. Patří k tomu propojení, bezpečnost aj. Ale i tu bezpečnost lze udělat lehce a inteligentně, ne za miliony. Vycházejme z toho, že každý web je schopný „heknout“ náctiletý hacker. Je to jen otázka, jestli se mu bude, nebo nebude chtít. To je realita. A v tomto medializovaném případě se bude chtít asi všem.

Nicméně budeme trochu počítat:

40 mil Kč / 5.000 Kč (hodinová práce velice nad super programátora) / 8 (hodin v pracovní směně) = 1000 pracovních dnů. Jeden programátor, super placený by na tom strávil 2,74 roků. Tři prográmátoři 0.9 roků. Na tuto činnost však není třeba platit 5.000 Kč na hodinu, ale stačí 700 Kč = 7143 pracovních směn na jednoho, 2380 směn pro 3 programátory.

Mohu trochu slevit, četl jsem znalecký posudek znalce pana Bláhy. Nechci být krutý se svými výpočty, které však zbytečné nejsou. Pan znalec uvádí, že cena je předražena o 66%. Takže 400*0,66=264 milionů korun, o to byl dle znalce Bláhy projekt předražen. Osobně si myslím, že pan Bláha stojí trochu u zdi. Budu však dále vycházet z posudku znalce.

Pane Babiši, kryjete jeden z dost velkých problémů. Kremlík patří do basy, nebo je u politiků a jejich kámošů normální, že se takto v průběhu své politické kariéry zabezpečí do stáří. Nemůžete podle sebe soudit jiné, nebo za „ANO“ je to normál?  Advokát Kremlík jednoznačně zneužil pravomoci veřejného činitele a ve stádiu pokusu hodlal státní pokladnu obrat nejméně o 264 milionu Kč. Co na to ministryně financí?

Předpokládám, že dostojíte těch vašich předvolebních naučených frází a budete konat, čili podáte příslušné trestní oznámení na Kremlíka a jeho partu. V opačném případě podávám trestní oznámení na premiéra této země za schvalování trestné činnosti a neoznámení trestného činu. Nevyhrožuji, jen suše konstatuji. ČR je umístěna v Evropě, ne v Africe, či Jižní Americe, kde korupce žije svým krásným životem a vzkvétá. Důkazem budou “přes víkendové” vytvořené weby. Dva dny práce programátora. Kolik by asi celkově takový programátor či firma fakturovala? Pár drobných oproti 400 resp. 264 milionům korun?

Zcela určitě víte, co řekl Kremlík v pátek na ČT1. Na osvěžení: „Kdybych to býval věděl, tak bych reagoval jinak.“ Kremlík advokát si hraje dle právního žargonu na nedbalost. A jakou? Na nevědomou, „že pachatel vzhledem k okolnostem a svým osobním poměrům o tom vědět měl a mohl“, nebo vědomou, „že pachatel sice škodu či trestný čin způsobit nechce, ví však, že jej způsobit může a bez přiměřených důvodů spoléhá na to, že se tak nestane“.

Jen jde o to, zda ta hraná nedbalost není spíše úmysl přímý či nepřímý?. Pan ministr totiž o tom věděl. Státní zakázka za 400 mega, není jako nákup kancelářského a toaletního papíru pro ministerstvo. Kolik takových zakázek lze z rozpočtu na všech rezortech realizovat?.

Celkem 18 let jsem pracoval na Nejvyšším kontrolním úřadě (NKÚ), z toho 13 let jako oblastní ředitel. Těch předražených zakázek na SW jsou asi stovky či tisíce. NKÚ na to nikdy neměl, aby to rozluštil, akorát se vymlouval na parametry. A kdo ví, jestli už je má?

Takže můžete začít s Kremlíkem a jeho kamarády do basy a pak nechat prověřit všechny SW zakázky na resortech od roku 1992, resp. vaše ministryně financí, která nesmyslně vymýšlí kde hledat peníze, tady je má na stříbrném podnose.

Tento případ profiluje celou státní správu v nejvyšších patrech. Často měnit ministry či činitele, nikdo nic neví, zmatek, nikdo nic neumí, když se to naučí je fuč. A chudáci peníze, co peníze, co státní pokladna a především co lidé v tomto zmatku, špíně a bordelu….