Město Smiřice, cyklostezka a starosta

Otevřený dopis starostovi města Smiřice

Bc. Luboš Tuzar

Ve věci

Cyklo trasa Královéhradecká labská, Hradec Králové – Kuks

Ahoj Luboši,

Kdysi po roce 2002 jsem Tě dokopl na místo starosty města Smiřice. A byla to dobrá volba, město jsi zvelebil a udělal mnoho práce. V té době nebyl ve městě nikdo jiný s takovým „drajfem“. To uznávám a klobouk dolů.

Jenže také, na vlastní kůži vím, že jsme jen chybující lidé a s jídlem roste chuť. Nechci tu veřejně rozebírat, jak to všechno funguje. Ale auta, a drahé dovolené, plat starosty a manželky, mj. zaměstnané v organizaci zřízené městem, na to nemohou stačit. Vším jsem si prošel. Vím o čem mluvím.

Ale ta „cyklo stezka“ je fakt ústřel. Ani vteřinu nebudu pochybovat o ředitelce Královéhradeckého kraje, která nosí jméno JUDr. Ivana Křečková. Znám ji od roku 1990 a dal bych za ni ruku do ohně. Ta když spustí akci, tak to musí sedět jako „zadek na hrnci“.

Orgány v trestném řízení nyní pracují a bude jim to jistě chvíli trvat. Nicméně obvinění jsou natolik závažná a podložená, že nám zbývá asi jediné.

A to je okamžitá abdikace z funkce starosty města Smiřice.  

2 odpovědi na “Město Smiřice, cyklostezka a starosta”

  1. Dobrý den, Pavle, moc nevěřím, že věci se mají přesně tak, jak jsou prezentované a vůbec nemyslím, že jde o věc hodnou rozmáznutí na půl strany významného deníku a zveřejnění v ČT24. Když jsem byla 2002-2008 v zastupitelstvu a ze strany zastupitelů padly na popud občanů dotazy typu „co je pravdy na tom, že…“, z reakce odpovědných osob zpravidla vyplynulo, že jde o prozatím nedořešené záležitosti, o polopravdy nebo o naprosté výmysly. Lidé se asi moc nezměnili, protože letos frčí zvěsti o tom, že tajemnice už není ze záhadných důvodů na radnici, že zastupitelům jsou z obecních peněz vypláceny k narozkám nemravné dary, že starosta koupil od města rozlehlé pozemky, dal je vyjmout ze zemědělského fondu a bude z nich mít stavební parcely, jejichž prodejem se napakuje, že město prodává byty ve Valcově domě mnohem levněji, než za kolik je při započítání úroků z úvěru pořídilo atd. Všechny informace mi přišly senzacechtivé, ovšem za nejškodlivější jsem měla tu o pozemcích; L. Tuzara totiž pamatuji jako bystrého a jako velmi pohotového k odpovědi na jakoukoliv otázku, k tomu značně arogantního a navěky vysazeného vůči každému, kdo mu ve všem nepřitaká, ale rozhodně jsem ho neměla ani jako třiatřicátníka za blbce, který by ve zralém věku koupil na své jméno obecní pozemek. Vzhledem k tomu, že nejjednodušeji ze všech drbů se ověřuje hmota, šla jsem na mestosmirice.cz, kde je zveřejněn geodetický elaborát, v něm jsou vyznačeny pozemky, dále, v katastru tyto pozemky ještě nejsou zapsány a město je v předstihu nabízí za pět set za metr. Jsem toho mínění, že se jedná o tytéž pozemky, o kterých se v souvislosti se starostou mluví. Jaké je poučení? že je stále třeba brát s velkou rezervou všechno, co se na rynku semele. Říkáte, že jste viděl fakta, zřejmě tedy čísla a já k tomu dodávám, že čísla jsou jedna polovina a jejich interpretace druhá. Nefandím nikomu, ani nařčenému a ani tomu, kdo tohle rozvířil, protože žiju jinde, do Smiřic jezdím jen občas, a když se něco dozvím, je to zpravidla z desáté ruky, cvrkot města sleduju jen na smirice.eu, takže kdoví, jestli tento komentář není šlápnutí vedle. Mějte se. Petra Atanasovská

Komentáře jsou uzavřeny.