Městský úřad Smiřice a jeho demokracie

Psal jsem e-mail na formulář města, chyba “error 404”, tedy že neexistuje. Poté jsem použil adresu podatelny. Mail konečně došel. Vytýkal jsem neexistují adresu, ráno tam odkaz nebyl a byl jsem tajemnicí poučen, kam mám psát, že prý na tu podatelnu. Chytré, ale na toto jsem přišel jaksi dříve, jinak by ten mail nedorazil. Psal jsem ještě kvůli DDM. Další mailová komunikace probíhala stylem zatažení všech zastupitelů (ze strany tajemnice) do problému. Ale tak nějak jsem si do trenek nekecl a dále v této komunikaci pokračuji. Chudáci zastupitelé musejí číst maily. Ozvala se jedna potrefená husa jménem Koudelka. Jeho argumenty byly tak trapné, že jsem se styděl číst tu ubohost:

Ahoj Pavle, myslel jsem si, že nebudu ani reagovat, ale po několika Tvých větách musím. Myslím si, že v tuto dobu máme všichni dost práce a starostí. Pokud si úplně nepozbyl rozumu tak víš, že zájezd DDM nebylo možné na žádném právním základě zrušit. A městem bylo důrazně doporučeno, aby se uvedený zájezd zrušil. Nic víc jsme pro to udělat nemohli. Věřím, že také pochopíš, že v současné situaci mohou být přetížené komunikační kanály včetně webových formulářů. Mimochodem jsem včera na úřadě viděl četnost telefonů a emailů. Nevím, jak si přišel na účast 100 lidí na zastupitelstvu, protože tolik jich nebylo ani dohromady za celou dobu, co jsem v zastupitelstvu já. Bude jich maximálně deset a možná ani to ne. A posledním bodem bych Tě chtěl upozornit, že by sis měl nejprve zjistit objektivní fakta, než budeš poukazovat na problém “arogantního” starosty. To bych od rozumného chlapa fakt nečekal.

A jsme zase u toho, zájezd nešel zrušit kvůli storno poplatkům. Zasedání ve velkém sále nepředpokládá více než deset lidí. Tak proč tam má asi být. Slovo arogantní asi nechápeme. Je to cizí slovo, beru to nepochopení, ale ostatní občané města tomu rozumí. To, že úředníci v pracovní době telefonují, je normální, zejména, když pracoviště opouštějí přesně s okamžikem konce pracovní doby. Takže žádný stres a mimořádný nával. Je to fakt trapné a ubohé. Trapné, že tajemnice se mnou komunikuje přes zastupitelstvo. Nicméně mi to nevadí. A ubohé, že se ozve ten nejslabší článek, který si umí tak akorát měnit své čepice.